Únor 2010

Twillight saga vs. Vampýrská akademie

28. února 2010 v 12:48 | Alice |  Stmívání vs. ? (porovnávání s dalšími filmy a knihami)
Ahojky lidi , v poslední době se do povědomí čtenářu dostala další knížka jejíž děj se stejně jako u Stmívání točí kolem upírů jmenuje se Vampýrská akademie.Tak jsem se rozhodla že tyto dvě knihy srovnám tedy vlastně porovnám upíry z Twillight a z Vampýrské Akademie

........STMÍVÁNÍ ....................vlastnost..............VAMPÝRSKÁ AKADEMIE...
Nej postava *****

26. února 2010 v 14:45 | Alice |  Postavy
Tákže rozhodla jsem se že udělám takovou anketku jaká nejlepší postava z Twillight ságy tady máte adepty :
tak honem rychle hlasujte ať se brzy dozvíme výsledky!

Obrázek...

25. února 2010 v 17:39 | Alice |  Obrázky and Fotečky
Ahojky lidi tak sem si trošku hrála s fotoskama z Twillight a New Moon a udělala docela pěknej obrazek tak ho tady máte ve 2 barvách:
( 1. verze-černobílá)
(2.verze-oranžová)

fotečky

14. února 2010 v 15:57 Obrázky and Fotečky
tady máte pár obrázků
Twilllight

Cullenovy
Jasper,Alice,Rosalie,Emmett
Edwarda a Bella
Alice a Emmett
Victoria
A opět Edward a Bella

Kristen Stewart

10. února 2010 v 12:23 | Rose |  Herci
Povolání: Herečka, zpěvačka
Věk: 19
Datum narození: 9. 04. 1990
Místo narození: Los Angeles, Kalifornie, USA
Znamení: Beran
Výška: 168 cm

Kristen Stewart se poprvé představila širšímu publiku ve filmu Úkryt, v němž si zahrála s Jodie Foster. V roce 2006 natáčí horor bratří Pangových The Messengers, kde se objeví v titulní roli a zahraje si s Meg Ryan a Adamem Brody v romantickém komediálním dramatu scénáristy a režiséra Jonathana Kasdena In the Land of Women.

Roku 2004 ztvárnila jednu z rolí televizního filmu Speak z produkce Showtime, který si při své premiéře na filmovém festivalu Sundance v roce 2004 získal velkou přízeň filmové kritiky. Následující rok se objevila v dramatu Fierce People režiséra Griffina Dunnea, (který měl premiéru na letošním festivalu Tribeca) a ve filmu
Zathura: Vesmírné dobrodružství (režie Jon Favreau), kde si zahrála starší sestru šestiletého Dannyho (Jonah Bobo) a desetiletého Waltera (Josh Hutcherson). Film vypráví o tom, jak Danny, zamčený v temném a strašidelném sklepě, objeví starou deskovou hru Zathura. Když se mu nedaří přimět bratra Waltera, aby si ji zahrál s ním, začne hrát sám. Už od prvního tahu je však jasné, že Zathura není jen tak obyčejná hra...

Mezi její další filmy patří Chyťte tu holku, Undertow, Cold Creek Manor a Životní
jistoty.

Zazářila také ve dramatu Útěk do divočiny (into the wild/2007)kde si střihla roli mladé "hippísačky" Tracy Tatrové. Její výkon ve filmu sklidil velký úspěch a dobré ohlasy u kritiků.

Od 27.11.2008 jí můžeme vidět ve filmu Twilight (Stmívání) kde si zahraje jednu z hlavní role Isabellu Swanovou, která se vášnivě zamiluje do upíra Edwarda Cullena (Robert Pattinson).

Ale jak už to u Kristen bývá nejsou to zdaleka poslední filmy, které točí. Těšit se můžeme už na další filmové trháky...

Robert Pattinson

10. února 2010 v 12:16 | Rose |  Herci
Povolání: Herec, zpěvák, model
Věk: 23
Datum narození: 13.5.1986
Místo narození: Londýn, Anglie
Znamení: Býk
Výška: 185 cmRobert Thomas Pattison se narodil v Londýně 13.5.1986, začal s herectvím ve svých teenagerských letech v Barnes Theater Company v Londýně. Zahrál si ve hře Macbeth v Old Sorting Office Arts Centre a zkoušel také modeling. V roce 2004 dostal malou roli v německé produkci filmu The Ring of the Nibelungs a objevil se ve filmu Jarmark marnosti (Vanity Fair) s herečkou Reese Witherspoon. Hrál také ve filmu The Woman Before in May (2005), ale těsně před premiérou byl nahrazen Tomem Rileyem.

A konečně - v roce 2005 byl vybrán do role mladého čaroděje Cedrika Diggoriho ve filmu Harry Potter a Ohnivý pohár. Cedrik je student Mrzimoru v Bradavicích a Harryho rival. Bojují nejenom o pohár v soutěži tří kouzelnických škol, ale i o srdce Cho Changové.

A v roce 2006 dostal hlavní roli ve filmu The Haunted Airman, kde hraje Tobyho Jugga, pilota ve druhé světové válce, který je postřelen a následně ochrne. Dostane hrozný nervový šok a v podstatě zešílí.

Times Online ho nazval jako British Star of Tomorrow (Britská herecká naděje, Britská hvězda zítřka), také se říká, že je nástupcem Judeho Lawa. Robertův vzor je, ale Jack Nicholson. Robert rád sportuje, má rád snowboarding, fotbal a lyžování. Kromě toho hraje na kytaru a klávesy.

V roce 2008 podal skvělý herecký výkon ve filmu Twilight (Stmívání), kde si zahrál jednu z hlavních rolí - postavu upíra Edwarda Cullena, který se zamiluje do půvabné Isabelly Swan- Kristen Stewart.

Cullenovi

8. února 2010 v 18:40 | Alice |  Postavy
Ahoj , v tomhle článku se dozvíte vše co jste chtěli vědět o rodině Cullenových.

1.Carlisle
Nejstarší z rodiny Cullenových je Carlisle narodil se v Londýně přibližně na začátku čtyřicátých let sedmnáctého století.Když mu bylo 23let zaůtočil na něj jakýsi upír a tak byl Carlisle proměněn.Když si uvědomil co se z něj stalo, snažil se zničit sám sebe ale žádný z pokusů se nevydařil a tak se snažil zabít se vyhladověním a jednoho dne byl už tak vyhladovělý že zaůtočil na stádo jelenů....a zjistil že nemusí být netvorem kterého se bál a tím začalo "vegetariánství" v rodině Cullenových.

2.Edward
Jak jistě všichni výte Carlisle je lékař , v roce 1918 v jisté nemocnici oběvil umírajícího Edwarda , věděl že Edward nikoho nemá předtím totiž ošetřoval jeho rodiče a věděl že oba umřeli a tak se rozhodl že to skusí a proměnil Edwarda v upíra ( V době proměny bylo Edwardovy 17let) a i Edward se připojil k Carlislovu " vegetariánskému způsoubu života.

3.Esme
Za pár let po Edwardově proměně oběvil Carlisle Esme neměla už žándou naději skočila z útesu, už ji považovali za mrtvou ale její srdce stále tlouklo a tak i ji Carlisle proměnil.Esme se stala Carlislovou ženou.( v době proměny bylo Esme asi 25let)

4.Rosalie
Zanedlouho potom proměnil Carlslie i Rosalii.Jí napadl její opilý snoubenec s svími kamarády když se vracela od kamarádky.Carlise ,Edward a Esme ji našly na opuštěné ulici a jak už asi tušíte i ona umírala . A co následovalo poté už víte.( v době proměny bylo Rosalii 18let)

5.Emett
Jednou když byla Rosalie na lovu našla Emetta kterého napadl medvěd ani on neměl velikou šanci na přežití a tak ho Rosalie odnesla ke Carliseovi aby ho proměnil.

V té době zdřejmě uzavřeli Cullenovi dohodu s vlkodlaky z La Push.

6.Jasper a Alice
Jasper a Alice se ke Cullenovím přidaly až později a ani jeden z njich před tím nebyl "vegetarián",  Alice se léčila v psychiatrické léčebně, kvůli své schopnosti vidět budoucnost. Považovali jí za blázna. Jeden ze zaměstnanců byl však upír, Alice mu bylo líto a proměnil jí. Alici schopnost vidět budoucnost zůstala, jednou ve svých vizích viděla Jaspera a zamilovali se do sebe. O Jasperovi výme že je o něco starší než Edward proměnily ho tři upírky se kterými potom žil řadu let s pomocí armády novorozených doblyli nejedno město .Jasperovi se ale za nějakou dobu tento způsob života přestal líbit a tak odešl , chvíli žil u svého přítele Petera a když od něho odešel potkal Alici a společně se vydaly za Cullenovými aby se k nim přidaly. ( v době proměny bylo Jasperovi 18let, Alici zdřejmě také)

7.Bella
A o tomto období jistě všichni výte vše přesto vám to radeji v krátkosti připomenu.Do Forks se přistěhuje Bella a mezi ní a Edwardem vzplane láska ale Bella je člověk a tak se dostanou do nejedné nepříjemné situace po dvou letech se vezmou a měsíc po satbě zjistí Bella že je těhotná a protože to dítě je poloviční upír a roste mnohem rychleji než normální děti ,Bella je velmi zesláblá a při porodu jí dítě tak poškodí tělo že Bella umírá a tak jí Edward promění.( v době proměny je Belle 18let)

8.Renesmé
Renesmé jako jediná z rodiny Cullenových nebyla proměněna, ona se narodila jako napůl člověk napůl upír je dítětem Belly a Edwarda. co je zajímavé že se do ní otiskl Jacob který je vlkodlak. Kůli Renesmé málem vypukne válka mezi upíri protože královský klan upírů si myslí že jde o nesmrtelné dítě ale za pomoci přátel se podaří Volturiovi přesvěčit.A CULLENOVY MOHOU ŽÍT ŠTASNĚ AŽ NAVĚKY.

tak to je vše o Cullenových
vaše Alice
(PS:děkuji twillightsagablogis za poskytnuté informace o Alici) 

Rejstřík upírů

8. února 2010 v 18:14 | Rose |  Postavy
AMAZONSKÁ SMEČKA

Kachiri
Senna
Zafrina (Dokáže lidi přimět vidět to, co chce aby viděli.)SMEČKA Z DENALI

Eleazar ( Dokáže rozpoznat schopnosti ostatních.)-Carmen
Irina-Laurent
Kate (Dotykem ruky dává elektrické šoky.)
Sasha
Tanya
VasiliiEGYPSKÁ SMEČKA

Amun-Kebi
Benjamin (Dokáže ovlivňovat přírodní živly - zemi, vítr, vodu a oheň)-TiaIRSKÁ SMEČKA

Maggie (Rozpozná lhaní)
Siobhan (Vize diplomatického řešení)-LiamRUMUNSKÁ SMEČKA

Stefan
VladimirAMERIČTÍ NOMÁDI (ČÁST)

Garrett
James (Stopař)-Victoria
Mary
Peter-Charlotte
RandallEVROPŠTÍ NOMÁDI (ČÁST)

Allistair (Stopař - nepochopitelné táhnutí směrem za čímkoli, co hledá)
Charles-MakennaOLYMPIJSKÁ SMEČKA

Carlise-Esmé
Edward (dokáže číst myšlenky)- Bella (Štít)
Jasper (dokáže ovlivnit lidské emoce)-Alice (vidí budoucnost)
Renesmé (komunikace skrz myšlenky dotykem obličeje)
Rosalie-EmettSMEČKA VOLTURIOVÝCH

Aro (při dotyku může vidět všechno, na co dotyčný myslel během života)-Sulpicia
Caius-Athenodora
Marcus
(vidí vztahy mezi lidmi)-DidymeGARDA VOLTURIOVÝCH (ČÁST)

Alec (dokáže oslepit a ohlušit)
Chelsea-Afton
Corin
Demetri (stopař)
Felix
Heidi
Jane (spalující dar srazit na zem v křečích)
Renata
(štít)
Santiago

Půlnoční slunce

8. února 2010 v 17:10 | Rose |  ...Book....
Další kniha od Stephenie Meyer se jmenuje PŮLNOČNÍ SLUNCE (Midnight sun),
aneb Stmívání z pohledu Edwarda.


Bohužel není jisté,zda vyjde,protože nějaký "chytrák" zveřejnil 12 kapitol a Stephenie se samozřejmě naštvala a se psaním prozatím skončila.

Kapitoly v angličtině jsou k dispozici na http://www.stepheniemeyer.com/pdf/midnightsun_partial_draft4.pdf.

A jen pro zajímavost,při natáčení Twillight sagy byl Robert Pattinson jediný,kdo dostal výtisk MS.
To proto,aby se líp vcítil do své role Edwarda Cullena.

jak dobře znáš Twillight ságu?

8. února 2010 v 16:36 | Alice |  testy a kvízy

1.Nejstarší z rodiny Cullenových je....

a)Edward
b)Carlisle
c)Jasper

2.Jak se jmenuje dcera Belly a Edwarda?

a)Victoria
b)Rosalie
c)Renesmé

3.Kdo z rodiny Cullenových má "dar" ?

a)Emett,Rosalie,Esme
b)Edward,Alice,Jasper,Bella,Renesmé
c)Carlisle,Edward,Alice,Jasper

4.V jakém roce byl vydán první díl Twillight ságy? (knížka)

a) 2005
b) 2006
c) 2008

5.Jak se jmenuje " královský" upírský klan?

a)Vlotruovi
b)Volturiovi
c)Votlruovi

6.Jak se jmenovala Rosalie příjměním když byla člověk?

a)Haelová
b)Swanová
c)Cullenová

7.Jméno Belina nejlepšího (vlkodlačího) kamaráda?

a)Mike
b)Sam
c)Jacob

Vyhodnocení:

otázkaabc
1.153
2.135
3.153
4.531
5.153
6.513
7.135
(sečti si body)


35-24 bodů


Znáš Twillight Ságu opravdu dobře, máš přečtené všechny čtyři knížky a už se těšíš až di kin přijde 4.díl.

23-12 bodů

Twilligth už si párkrát zahlédl ale rozhodně si počkáš až všechny díly budou zfilmovány , číst si to opravdu nebudeš k čemu taky? (Tak to bereš ty)

11-0 bodů

Twillight si nejspíš viděl asi tak jednou nebo vůbec a navíc si z toho moc nepamatuješ.Tak to byl můj testík tak zase někdy příště
Alice


Ahoj!

7. února 2010 v 17:21 | Alice
Ahojky výtáme tě na našem novém blogu !Chceš se dozvědět všechno knihách a filmech z Twillight ságy ?

tak to si na správné adrese ! A kdo jsme ? Anett a Rere alias Rose a Alice , doufáme že se ti na našem blogu bude líbit a řekneš o něm i svím kámarádům.Příjemnou zábavu.

Alice a Rose


Book

7. února 2010 v 15:50 | Rose a Alice |  ...Book....
Kniha první :STMÍVÁNÍ (Twillight)
Popis:Celý příběh Stmívání se odehrává v malém deštivém městečku Forks, kam se přestěhuje hlavní hrdinka Bella ke svému otci. Život ve Forks jí zpočátku přijde nudný a nezajímavý, ale to vše jen do chvíle než se se seznámí s tajemným mladíkem Edwardem, který jí zachrání před rychle jedoucím neovladatelným autem. Poté se Bella díky svému usilovnému pátrání dozvídá pravdu o tom, že Edward je upír a příběh náhle nabírá jiný spád.

Naše hodnocení : *****

autor: Stephenie Meyer
ÚRYVEK:

Ve třech bodech jsem si byla naprosto jistá.
Zaprvé Edward je upír.

Zadruhé, část jeho osobnosti - a já nevěděla,
jak silná je to část - žízní po mé krvi.

A zatřetí, jsem do něho bezvýhradně a neodvolatelně zamilovaná.
Kniha druhá : NOVÝ MĚSÍC ( New moon )
Popis: Celý příběh Nový Měsíc ( v originále New Moon) se opět odehrává v malém městečku Forks. Příběh Nového měsíce začíná Bellinou oslavou, která se nepříjemně zvrtne - Bellu se řízne o obálku a Jasper, který ucítí krev jí napadne. Po této události se rozhodne Edward i se svou rodinou odejít z Forks a už se nikdy nevrátit. Skutečně odjíždí a odhání od sebe Bellu, která se z jeho odchodu nemůže vzpamatovat několik měsíců. Po pár měsících jí pomůže její nejlepší přítel - Jacob Black.
Bella se vystavuje mnoha nebezpečenství v úmyslu slyšet Edwardův hlas. Jednoho dne skočí z útesu a Edward si myslí, že je mrtvá, proto odjíždí do Volturie - město královský upírů v Itálii. Isabella se vše dozvídá přes Alici a společně se do Itálie vydají.

Naše hodnocení: *****

autor: Stephenie Meyer

ÚRYVEK:
"V tu chvíli přitiskl své rty na mé a já se mu nedokázala ubránit. Ne proto, že byl tisíckrát silnější než já, ale protože se moje vůle zhroutila do prachu ve vteřině, kdy se naše rty setkaly. Takže jsem mu polibek oplatila, srdce
mi přerývavě tlouklo a lapala jsem po dechu. Jeho ruce se učily zpaměti můj obličej, stejně jako moje ruce přejížděly po jeho tváři, a v krátkých sekundách, když se jeho rty uvolnily, šeptal moje jméno."
kniha třetí: ZATMĚNÍ (Eclipse)

Popis:Seattlem otřásá série záhadných vražd a Belle znovu hrozí nebezpečí od záludné upírky, jěž stále touží ji zabít. Uprostřed toho všeho se navíc musí rozhodnout, čemu dá přednost: lásce k Edwardovi, nebo přátelství s Jacobem.
Edward je upír, Jacob vlkodlak. Jsou jako led a oheň. Společnou mají jen vzájemnou nesmiřitelnou nenávist. A ještě jedno rozhodnutí musí Bella učinit: má zvolit život, či smrt?
Ale co pro ni znamená život a co je smrt?

Naše hodnocení:*****

Autor:Stephenie Meyer

ÚRYVEK:

"Bello?"
Edwardův něžný hlas se za mnou přibližoval. Otočila jsem se a spatřila ho, jak zlehka vyskákal schody verandy, jeho vlasy rozevláté od běhu. Náhle si mě přitáhnul do své náruče, právě tak jako to udělal na parkovišti, a opět mě políbil.
Ten polibek mě polekal. Bylo v něm příliš mnoho napětí, příliš horlivého nádechu ve způsobu jakým jeho rty drtily mé - jakoby se obával, že nám zbývalo pouze tolik času.Kniha čtvrtá:ROZBŘESK (Breaking down)
Popis:
Poslední díl Rozbřesk (Breaking Dawn) začíná velkolepou svatbou Belly a Edwarda. Po ní novomanželé odjíždějí na líbánky, které stráví na ostrově zapůjčeném od Esmé. Bella na líbánkách otěhotní a vrací se s Edwardem okamžitě zpět.
Malý poloupír v jejím těle roste mnohonásobně rychleji než normální dítě a také má ohromnou sílu. Láme Belle žebra a způsobuje jí mnohá zranění. Právě onen "plod" vyvolá velké hádky mezi vlkodlaky, kteří jsou přesvědčeni že jej musí zabít. Vlkodlak Jacob Black, Bellin přítel se od smečky oddělí, aby mohl Bellu chránit. Bellin stav se mezitím velmi zhoršuje, ale tím více se upevňuje její přátelství s Edwardovou sestrou Rosalii. Ta jí v těhotenství velmi podporuje. Ale jenom protože sama nemohla mít dítě.
Bella je brzy přinucena pít krev z hrnku, aby dodávala potravu i svému dítěti. To jí ale při jednom špatném pohybu nalomí páteř. Bella stihne porodit krásnou poloupírku Renesmé a Edward svou polomrtvou manželku promění na upíra. Začíná šťastný život malé rodinky.
Idilka ale netrvá dlouho. Italský královský klan upírů Volturiovi se dozví o malé poloupírce Renesmé a kvůli nedostatku informací se domnívají, že je to proměněné malé dítě. Klan se vydává rodinu Cullenů potrestat.
Tak vypukne malá válka mezi upíry. Bella díky své schopnosti štítu ochrání všechny přátele a ti mají čas Volturiovým dokázat že Renesmé je dítě Belly a Edwarda, které neustále roste. Celá sága tímto šťastně končí a Cullenům začíná šťastný život AŽ NAVĚKY.

Naše hodnocení:****** Tato kniha se nám líbila nejvíce,proto si zaslouží rovnou 6 hvězdiček.

Autor:Stephenie Meyer

ÚRYVEK:
Už to nebyla jen noční můra, černá linie k nám postupovala ledovou mlhou, která se jim zvedala od nohou.
Zemřeme, pomyslela jsem si v panice. Zmocnilo se mě zoufalství kvůli pokladu, který jsem hlídala, ale pouhé pomyšlení na něj znamenalo výpadek v soustředění, který jsem si nemohla dovolit.
Jako duchové postupovali blíž, jejich tmavé hábity se tím pohybem lehce vzdouvaly. Viděla jsem jejich bledé prsty zakřivené jako pařáty. Rozestoupili se, aby na nás mohli zaútočit ze všech stran. Měli početní převahu. To byl konec.
A pak, jako vždy se zableskne, byla celá scéna jiná. A přesto se nic neměnilo - Volturiovi se stále kradli k nám, připraveni zabíjet. Jediné, co už neplatilo, bylo moje vnímání toho výjevu. Najednou jsem po tom lačněla. Chtěla jsem, aby nás napadli. Panika přešla v krvežíznivost. Nahrbila jsem se vpřed, úsměv na tváři, a zpoza vyceněných zubů se mi vydralo zavrčení.
VAŠE ALICE A ROSE